trombotsüüdid on vähenenud 02.12.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere Dr,
Olen mõned nädalad tarbinud antidepressante,pärast vereproovi selgus,et trombotsüütide arv veres on vähenenud,ennem näitas 137,10-9/L,nüüd näitas 125,10-9/L.Arst midagi lähemalt ei seletanud.Kui trombotsüütide arv on vähenenud,kas siis on midagi hullu lahti,mis võib juhtuda?
Vabandan väga ,aga ma ei jaga nendest asjadest suurt midagi.
Igaks juhuks märgin veel mõned näidud,mida proov näitas.Vanust30.Tänan
WBC6.23
RBC5,04
HGB152
HCT43,1
MCV85,5
MCH30.2
PLT125
RDW-SD38,2
RDW-CV12.2
LYM41,6%

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Selline trombotsüütide (vereliistakute) kõikumine ei tähenda praegu küll midagi halba. Iseasi kui nende langustendents jääb püsima. Trombotsüüdid on vastutavad verejooksu peatamise eest vigastuste korral. Arvan, et antidepressante ei tuleks selles languses süüdistada.
Tervitades
Jüri Laasik