D-diameerid veres 15.04.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Lasin endale ise teha vereproovid ja ka D-diameerid .Põhjus miks lasin D- diameerid teha on jalgade veenilaiendid ja vaagnavalu ja vahel tekib selline rögane köhahoog .D-diameerid oli 680 aga alla 500 on norm .Synlabi lehel on nii öelda valgusfoori süsteem ja d-diameerid on kollased ehk piiripeal .Kas see on viide trombist?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Synlabi määramismeetodi ühikud ei ole korrelatsioonis haiglalaborite omadega, seega päris hästi tulemust kommenteerida ma ei saa.
Arvestades Teie hormoonaktiivse spiraali olemasolu on D-dimeeride määramine põhjendatud, et välja lülitada võimalik tromboos teie kaebuste põhjustajana. Kuid praegune erinevus labori referentsväärtusest on väga tagasihoidlik ja tromboosi selle alusel diagnoosida ei saa. Tromboosi välistamiseks tuleks D-dimeere määrata korduvalt ja hinnata muutuste dünaamikat.
Tasulisi laboriuuringuid teevad Tallinnas ka Ida-Tallinna Keskhaigla ja Regionaalhaigla laborid.

Lugupidamisega
Marge Kütt