Mida tähendab MCV ja MCHC ja S-AOS 29.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on pidevad kaelavalud (radikuliit?). Saadeti röntgenisse, tehti vere ja uriini analüüs. Nüüd sain tulemused kätte-need ei näitavat midagi aga normist kõrvalekalle on :
1)vere hematoloogilisel analüüsil analüüs MCV- 81,6 fL (norm 83,0-101,0) ja aNALÜÜSIL mchc- 357 g/l ( norm 315-345).Mida see tähendab ja näitab?
2) vere biokeemilisel uuringul analüüs S-AOS on 236 IU/mL (norm

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Teie poolt küsitud näitajad on erütrotsüüte e. punaliblesid iseloomustavad suurused ja esimene (MCV) näitab erütrotsüüdi keskmist mahtu ja teine keskmist hemoglobiinisisaldust erütrotsüüdis. Mõlemad on arvutuslikul teel saadavad tulemused ja nii väikeste muutuste korral, nagu Teil toodud ei oma olulist tähendust.
ASO (antistreptolüsiin-O) tiiter näitab aga kas põetavat või hiljuti põetud strptokokknakkust (lihtsamaks näiteks kurgumandlite põletik e. tonsilliit).
Meie labori norm on 200 IU/L ja 236 on üldiselt väga väike tõus, mis tõesti võib peegeldada mingit hiljutist külmetust.
Tervitades
Jüri Laasik