Hgb 28.02.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas organismis on mingeid aineid puudu kui Hgb on 10,3 ja erüütrotsüüt on normist (31 -36) väiksem 26 ? Nahal on nööpnõela torkimist meenutavad tulipunased verevalumid, mõned on ka suuremad ja veidi kõrgemad? Samas on ka palju lõhkenud kapillaare?
Millise arsti poole peaks murega pöörduma?
Kas hematoloogi?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Iseenesest ei ole 10,3 e. 103 g/L hemoglobiini jaoks veel katastroofiline langus, kuid ärevaks peaks tegema küll. Eriti kui sinna lisandub punase vere liblede väiksus. Seda seisundit nimetatakse aneemiaks ja tegeleb sellega tõesti hematoloog. Kindlasti oleks vaja lasta mikroskoobi all asjatundjal verepilt üle vaadata.

Lugupidamisega
Jüri Laasik