vere andmine 13.05.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

ma olen kuulnud, et verd ei ole kasulik anda, ja et ka arstid ise verd ei anna. kas see on tõesti kuidagi kahjulik?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Vereandmine ei saa tervele inimesele kuidagi kahjulik olla. Pigem vastupidi, see aktiveerib vereloomet. Loomulikult ei saa verd anda näiteks aneemiahaiged. Arstide hulgas väga palju doonoreid.
Tervitades
Jüri Laasik