Armi ravi näol 16.10.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Kukkumise tulemisena sain laubale ca 5 cm pikkuse haava mida EMOs õmmeldi. Täna niite eemaldades on tegu ikkagi väga pika ja koleda armiga. Lisaks haavale ka seitsme õmbluse vaod. Kuidas oleks nüüd kõige õigem edasi toimetada, et armi võimalikult õigesti ravida. Mul on olemas contratubex geel, kas hakata seda määrima? Või kasutada silikoonplaastrit? Või on contratubexile mingi enam soovitatav geel?

Väga tänades

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! ALustuseks väike lohutus - kukkumisel saadud ja esmaabina õmmeldud värske arm näebki alguses kole välja. Kui arm on kuiv, soovitaksin koheselt alustada silikoonplaastri ( esimene, kuid kallim ja ebamugavam valik ) või silikoongeeli kasutamist. Oluline on kannatlik, vähemalt 2 - 3 kuud kestev, võimalikult pidev 24/7 plaastri või geeli kasutamine. Kuna paraneva haava nahaservad võivad intensiivsema päikesekiirguse korral hüperpigmenteeruda, soovitan vähemalt 6 kuud, aga parem 12 kuud kaitsta paraneva armi kohta 50+ UV-blokaatorkreemi kasutades. Lugupidamisega, dr. Peep Pree