Rinnasuurendus ja rasedus 28.03.22 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Lasin paigaldada rinnaimplantaadid 4 kuud tagasi. Osaliselt rinnalihase alla. Taastumine on olnud suurepärane, armid ok. Aga nüüd jäin rasedaks.
Üks kliinik soovitab enne 6 kuud mitte rasestuda teine vähemalt aasta. Kliinikuga pole ühendust veel võtnud,kuna ootan ära naistearsti visiidi. Küsimus. Millest need mitte rasedaks jäämise soovitused on? Kas reaalselt mulle ohtlik või pigem see,et võib peale rasedust vajada kohendamist?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Palju õnne ! Kinlasti ei ole vaja muretseda ei loote arengu ega ka enda tervise pärast. Need Teie poolt kirjeldatud soovitused on tingitud sellest, et rinnasuurenduse tulemusena on nahk teatud venituses ja et rasedus toob kaasa rindade füsioloogilise suurenemise, on võimalus, et nahk pärast imetamise lõppu ei pinguldu kenasti tagasi ja rinnad võivad jääda soovitust lõdvemaks. Minu praktikas on küll väga harvad juhtumid, kus on olnud vaja seda kirurgiliselt korrigeerida. HEAD LAPSEOOTE-AEGA :-) Lugupidamisega, dr. Peep Pree