Rinnaoperatsioonist taastumine 28.01.21 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Rinnasuurendusoperatsioon toimus detsembris. Taastumine oli väga raske. Kuna tekkis plaastri allergia ja kontrollis minnes oli näha et põletik oli tulnud,Võeti proovid nibust ja lahtisest armist. Tuli välja,et streptokokk bakter on,ühele rinnale tehti kordusoperatsioon,implantaat võeti välja ja puhasati ära, see toimus nüüd jaanuaris. Hetkel on taastumine norm, kergem kui varem. Kuid muret teeb nibust tulev vana rinnapiim kui seda võib nii nimetda.Ja opereeritud rinnast tuleb minu meelest ternespiim kui nibu pigistada. Varasemalt oli ka pakitsus tunne rindades ja nagu rinnad toodaks piima.Oskan enda tunnet või olekut nimetada nagu värske ema, kel rinnad toodavad piima vahepeal, vähemalt tunne on selline.Olen 3last imetanud ja teise lapsega oli mitu rinnapõletikku. Viimasest imetamisest on möödas 1,5a. Ma saan aru, et hormoonid on sassis,kuid kas see on normaalne? Hetkeline ravi on külmkapi kapsalehe peale panek+antibiots ja nibude puhastus ja loomulikult haavade puhastus. Uus arsti visiit on 2nädala pärast.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Kui praegu on taastumine Teie hinnangul normis, on ju kõik hästi. Kuna operatsioonid tekitavad rinnanäärmetes/juhades kudede turselisusest tingitud survet, võib sellist piima eritust esineda ja selles ei ole midagi imelikku ega ohtlikku. Usun, et kui Teid opereerinud arst kontrollis-käikudel Teid isiklikult näeb ja paranemisega kursis on, siis oskab ikka tema parimat ravi ja hooldust määrata. Minul seda vaid Teie subjektiivse kirjelduse järgi on küll võimatu teha. Kui soovite teisest arvamust, saate soovi korral broneerida aega minu konsultatsiooniks E - N k. 9.00 - 16.00 tel-l 7348553 või 5147100. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree