Kole lõug ehk weak chin 02.01.14 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen huvitatud oma lõua korrigeerimisest. Nimelt sooviksin endale prominentsemat lõuga - hetkel asub ta väga suure nurga all ning liiga taga ehk mul on, nagu inglise keeles öeldakse, "weak chin". Hambumus on mul enam-vähem korras, kuna minevikus on läbitud ortodontiline ravi.

Olen uurinud, et probleemi korrigeerimiseks on kaks võimalust - implantaat või kirurgiline korrigeerimine, kus lõualuusse tehakse lõige, nihutatakse seda ja fikseeritakse uuesti metallplaadikestega (ingl k. sliding genioplasty). Ise eelistaksin esimest varianti, kuid välismaalt saadud kirurgi hinnangu põhjal võib minu lõug olla implantaadi jaoks horisontaalselt liiga taga ja liiga järsu nurga all. Panen manusena kaasa ühe profiilipildi endast, et äkki saate ka ise anda omapoolse hinnangu.

Millisena näete teie võimalusi minu näo alaosa olukorra parandamiseks?
Kas Eestis pakutakse lisaks implantaatidele ka sliding genioplasty tehnikat?
Kuhu võiksin pöörduda ning millise rahalise kuluga peaksin arvestama?

Mainin igaks juhuks ära, et enne kliinik.ee nõustamiskeskkonna leidmist saatsin ka Teie firmale e-maili.

Suured tänud tagasiside eest. Olen tõesti nõutu!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Teie foto põhjal soovitaksin ma konsulteerida näo-lõualuude kirurgidega kas Tallinnas Põhja Eesti Regionaalhaiglast või Tartu Ülikooli Kliinikumi Näo-lõualuu Kirurgia Kliiniku arstidega. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree