Operatsiooniarm ja päike 01.12.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Käisin tänavu kevadel operatsioonil, kõhul on nüüd hele arm. Kasutasin soojal maal kogemata liiga nõrka päikesekaitsekreemi ja olin päikese käes mõne tunni, õhtuks on nahk armi ümber ja arm ühtlaselt roosa. Kas saaks midagi teha, et kahju vähendada ja millega ma olen nüüd riskinud?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Kõigepealt soovitaksin roosatavat nahka ja armi "After sun"-tüüpi kreemiga maha rahustada. Kindlasti kasutage armi piirkonna kaitseks lastele mõeldud päikesekaitsekreemi 50+ Kids ja seda päikese käes olles ikka mitu korda. Parim kaitse armi servade hüperpigmentatsiooni vältimiseks on loomulikult üldse mitte seda piirkonda päevitada. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree