Lõhkenud kapillaarid jalgadel 29.05.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mure on lõhkenud kapillaaridega jalgadel. Mul on vasaku sääre siseküljel 7x4cm suurune piirkond, mis on täielikult täis lõhkenud kapillaare ning sama jala sääre esiosal kuskil 10x5 cm suurune piirkond, kus ei saagi täpselt aru, kus üks lõhkenud kapillaar algab ja teine lõppeb (minu meelest näeb välja rohkem nagu üks suur nahaalune veretomp). Olen käinud veeniarstil ning lasknud teha ühe kuuri skleroteraapiat, kuid mitte mingit muutust ei toimunud ning veresoonkonnaarst ei oska rohkem mind aidata.

Kuna arsti sõnul on see kosmeetiline probleem, siis küsimus siis selline, et kas Teie kliinikus ei opereerita selliseid veresooni/kapillaare?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!
Kui tegemist on nahasiseste kapillaaride laienditega, siis neid isoleeritult eemaldada ei ole paraku võimalik. Kirjelduse järgi pole täpsem vastus võimalik. Soovitan tulla Clinicasse prof. Ennu Seppa konsultatsioonile, et täpsemalt edasiste ravi-võimaluste üle otsustada. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree