Veresooned 03.03.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Raseduse ajal punsusid suureks mu alakõhul veresooned. Sünnitusest on möödas 7 kuud ja need ei ole siiani üldse taandunud. Rasedusarme aga ei tekkinud ja kõht väljaveninud ei ole. Kas oskate soovitada mulle midagi, mis taastaks mu kõhu veresoonte osas? Veidi rohkem tulid esile veresooned ka mul kubemepiirkonnas, kus neid oli ennegi hästi näha ja üks ka rindade vahel. Jalgadel veresooned ei suurenenud, küll aga lisandus lõhkenud kapillaare. Kas ka nendega saab midagi ette võtta? Samas sooviksime perre peagi ka teist last -- kas on mõtet probleemidega tegeleda alles pärast teise lapse sünnitust või ikka kohe midagi ette võtta? Samuti kas peaksin mõned abinõud ka juba raseduseperioodil abiks võtma?
Teiseks, kas oskate soovitada mõnda määret esimestele sügavamatele miimikakortsudele? Üldiselt näonahk on sile ja olemuselt hästi kuiv, kuid kulmude vahel ja suunurkades on näha sügavamad vaod. Olen 31 a.
Kolmandaks, kas midagi aitab ka kogu aeg punetava nina vastu?
Teid ette tänades,
Nele

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Alakõhu, kubeme ja rindadevaleliste veresoonte osas ma küll raviks ega profülaktikaks ühtki head nõu ei oska anda. Jalgadel laienenud kapillaare saab ravida skleroteraapiaga (süstimis-protseduuridega), kui need väga hullud ei ole, võiks ka teise lapse ära sünnitada. Raseduse ajaks soovitaksin siiski tugisukki. Punetava nina osas saaksid Teid aidata ehk need kliinikud, kus on sellise probleemi ravimiseks SPETSIAALNE laser, aga ka teatud valgusravi protseduurid kosmeetikasalongis, kus täpsemalt, ei tea. Kreemide-määrete osas soovitan konsulteerida oma kosmeetikuga. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree