nina ilusamaks 13.11.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Ma soovin oma ninalt kühmu kõrvaldada. Kumb on sellel operatsioonil parem, kas kohalik tuimestus või üldnarkoos? Kui ruttu saan tööle minna kui inimestega tööl eriti palju kokku ei puutu? Kui kaua tuleb pärast "vormi" nina peal kanda? On seda oppi parem teha külmal ja (pimedal) ajal? Mina arvan, et nina kühmu madalamaks "kraapimine" pole vist väga keeruline ja traumeeriv operatsioon?

Tänan!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Tavaliselt on Teie poolt kirjeldatud ninakühmu eemaldamiseks vaja raiuda ninaluid, ainult "kraapimisest" ei aita. Sellest tulenevalt soovitaksin ka operatsiooniks üldnarkoosi, kuigi ka kohaliku tuimestusega on see mõeldav. Kipsvormi tuleb kanda tavaliselt 1 - 2 nädalat, selle eemaldamise järgselt on mõeldav ka tööle minna, kuigi nina veel veidi paistes on. Sügis-talv-kevad periood on kindlasti ninaoperatsioonide jaoks sobivam, kui ksesksuvi.