kõhuplastika 05.10.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 37-aastane, 5 lapse ema(noorim 7-aastane).Juba esimese rasedusega tekkisid üle terve kõhu pikad ja koledad venitusarmid.Arstki ütles, et harva näeb ta nii vaeseomaks rebenenud kõhtu.Peale sünnitust jäi nahk lõdvaks ja armiliseks.Iga uue raseduse-sünnitusega läks asi aina hullemaks.Nüüdseks on pea 8 aastat möödunud viimasest sünnitusest ja rohkem plaanis ei ole ka.Jäänud on aga kole rippuv kõht(olen kuulnud seda nimetatavat põlleks), mis tundub nagu mingi lõdeva rasvavoldina.Pean alati vaatama, milliseid riideid kannan, olen kontoritöötaja ja meie kostüümi pean selle kõhu pärast alati mitu nr suurema tellima.Nüüd aga pakkus meie kohalik kirurg, et oleks võimalik see plastilise kirurgia teel opereerida.Küsiksin teie käest, et mida see op endast kujutab, kui kaua operatsioon kestab, kas see tehakse kindlasti üldnarkoosis või on võimalik ka alakeha tuimestusega.Tahaksin võimalikult ruttu tööle naasta, kaua tavaliselt sellel juhul haiguslehel ollakse?Kas hindate seda operatsiooni riskantseks(st kaasnevad mingid ohud) või pole muretsemisks põhjust?Ei tahaks küll selle tulemusena tervist kaotada ja pikalt põdema jääda, samas oleks soov sellest põllest vabaneda suur.
Tervitades Tiia

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Tiia ! Kõhuseina plastikaoperatsioon kujutabki endast selle Teie poolt kirjeldatud "rippuva põlle" äralõikamist koos vajaliku naba siirdamise ja kindlasti ka väljaveninud kõhulihaste plastikaga. Eks kindlasti selgitab Teid opereeriv kirurg konsultatsiooni käigus kõiki neid teid huvitavaid asju ja veel palju muudki. Mina olen selliseid operatsioone teinud ainult üldnarkoosiga ja kestab selline operatsioon 3 - 4 tunni piires. Mina soovitan oma patsientidele varuda aega operatsioonist taastumiseks 3-4 nädalat. Loomulikult on kõhuseina plastikaoperatsioonil ( nagu igal teiselgi kirurgilisel operatsioonil ) omad ohud ja riskid, kuid usun, et ka see teema leiab Teie ja Teie kirurgi kohtumisel vägagi põhjalikku käsitlust. Tervitustega, Dr. Peep Pree