Kõhuplastika operatsioon 10.12.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on olnud 2 keisrilõiget ja rohkem lapsi ma ei plaani saada. Nendest on jäänud mulle nö rippuv kõht. Soovin pärast soovkaalu jõudmist teha kõhuplastika operatsiooni.
Teisel keisrilõikel selgus, et esimese lõikuse järel on tekkinud väga palju liiteid, mistõttu oli lõikus tavapärasest pikem ja keerulisem. Rohkem lapsi mul ei soovitata saada, kuna günekoloogide sõnul on veel üks keisrilõige seetõttu liiga riskantne ja tüsistuste oht suur.
Minu küsimus - kas need liited kõhus võivad kuidagi probleemiks või takistuseks olla ka kõhuplastika operatsioonil?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Kõhuplastika operatsioonil ei avata kõhuõõnt, need võimalikud liited ei tule nähtavalegi. Seega reeglina ei tohiks kõhu-eesseina plastika-operatsioon olla vastunäidustatud. Lugupidamisega, dr. Peep Pree