väikesed rinnad 18.08.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Olen 25 aastane sünnitamata naine, rind 75A. Tahaksin omada vähemalt C korvi. Plaanin operatsiooni rinna suurendamiseks kuid on paar küsimust. Kuna sünnitanud veel pole, siis kas soovitate proteesi lihase laa vôi peale. Tahaks saada juurde min 350ml. Kui kindel on see, et raseduse ajal rinnad välja venivad? Kas trenn (3x25 kätekôverdust päevas) ja tugevad rinnalihased väldivad selle probleemi? Kui kaua protees vastu peab. Lugesin USA plastilise kirurgia kodulehekülgedelt, et on naisi, kel juba aasta pärast vahetama pidi ja môned olid jälle proteesiga 25 aastat. Mis saab kui protees välja vôtta, kas rinnad jäävad nagu tühjad kotid, nägin selliseid pilte sealsamas koduleheküljel?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Teie küsimustest on aru saada,et olete probleemiga tõsiselt tegelenud - väga hea!!! Üldiselt tuleneb proteeside koha valik oma rindade suurusest ja lõtvusest (eelnevad rasedused - imetamised ei ole absoluutseks kriteeriumiks.)

Kui Te tegelete regulaarselt rinnalihaste treenimisega ja soovite rinna suuruseks sada 75C, siis kaldun teoreetiliselt arvama, et lihase-alune asetus ei ole Teie jaoks ehk sobivaim (kas lihasalust ruumi annab nii suurte proteeside jaoks piisavalt venitada???) Täpsemalt saab Teile vastuse anda ikkagi plastikakirurg konsultatsiooni ajal.

Raske on vastata minul Teie rindade võimaliku raseduse-imetamise-aegse suurenemise ja väljavenimise tõenäosuse kohta.

Tugevad rinnalihased ja pidev trenn ei pruugi antud probleemist Teid päästa.

Täna ei anna ükski proteeside-valmistaja-firma proteesidele eluaegset või ajalist garantiid. Kindel on küll see, et soolalahusega (0,9% NaCl) täidetud proteesid hakkavad sagedamini ja kiiremini lekkima kui silikoon-geeliga täidetud proteesid.

Vastavalt patsiendi soovile ja võimalustele proteese vahetatakse (pannakse asemele uued proteesid). Kui uusi proteese mitte panna, võivad rinnad tõesti tühjalt "rippu" jääda (analoogiliselt raseduse-imetamise järgse lõtvusega).