Tere 29.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Kas kõhuvaevuste esinemisel(iiveldused,gaasid,kõhukinnisus vaheldumisi kõhulahtisusega) võib esineda südamekloppimist? Olen märganud,et pärast söömist teatud aja pärast hakkab süda kloppima,mida rohkem oled söönud,seda kauem süda klopib.Olen 44 a.naine.Miks tekib teraviljatoitude(värske ja hästi pehme sai,puder jne,mitte leib, samuti piim ,piimasupp )tarvitamisjärgselt hapu maitse suhu ja hiljem on terav kõhuvalu koos kõhulahtisus hoogudega.Samas soovitab peretohter tarvitada kõhuvaevustel saiakuivikuid(Olukord aga hoopis halvenes).Üldse käib kõht läbi ka turtsudes või väikeste kõvade väljaheidetena.Meil gastroenteroloogi ei ole siin väikses linnas ja kas on vajalik gastroent.loogi konsult.?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
individuaalselt saab nõustada siiski arst ja kuna küsimus puudutab teie heaolu, siis oleks mõistlik arstile pöörduda.
Kuna seostate oma vaevusi teaviljatoitudes söömisega, siis tuleks täpsustada teraviljaga seotud haiguste esinemist või puudumist.
Vahelduv kõuhulahtisus viitab pigem funktsioonihäirele.
Südamekloppimine võib olla seedehäirega seotud, aga pigem halva enesetunde väljndus.
Head paranemist,
dr Kariis