vereeritus pärakust 28.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sarnaseid küsimusi siin on, kuid päris vastust ma siiski ei leidnud, seega pöördun Teie poole isiklikult. Olen viimasel nädalal märganud, et pühkimise ajal on paberil verepiisad. Täna hommikul aga oli paber üleni verine (alati ainult peale "kakamist"). Millest see võiks olla ja kas on võimalik kuidagi ise lihtsalt seda ravida (arvan, et arsti külastamiseks sellises küsimuses olen liiga häbelik)? Olen 31-aastane naisterahvas, kunagi on probleeme olnud mao ülehappesusega ja aeg-ajalt esineb ka kõhukinnisust.
Ette tänades
H.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Küsimuses on peidus ka tõenäoline hädade põhjus, seetõttu julgen siinkohal oma arvamust avaldada. Suure tõenäosusega on tegu hemorroididega anaalpiirkonnas, mille diagnoosimiseks ja ravi saamiseks tuleks siiski oma häbelikkusest üle saada.
Head paranemist, dr Kariis