Harjutusi peale puusa opi 03.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olin puusa murruga opil ja nüüd ei tea mis harjutusi teha.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks ei ole te täpsustanud, millal oli teil operatsioon ja mis täpsemalt tehti. Kuidas olete taastunud? Mis teile muret valmistab - valu, liikuvus? Kas peale oppi teid füsioteraapiasse ei suunatud? Kas paberil harjutusi ja juhiseid koju kaasa ei antud? Palju keharaskust võite jalale kanda? Informatsiooni puudumise tõttu on teile väga raske harjutusi soovitada.
Kõige lihtsam on kohe opi järgselt teha harjutusi selili lamades. Harjutusi korrake 10-20x (enesetunde järgi) 3-4x päevas.
*sirutage-painutage hüppeliigesest jalalaba
*asetage väike padi põlve alla. Suruge põlve tagumine osa vastu patja ja sirutage põlvest jalga, nii et kand tõuseb kergelt maast lahti.
*lohistage kordamööda sirget jalga mööda põrandat/aset küljele
*libistage kanda mööda põrandat/aset ning painutage puusast ja põlvest jalga
*seistes toetage käed näiteks tooliseljale ja tõstke kordamööda puusast ja põlvest jalga
*seistes toetage käed näiteks tooliseljale ja tehke varvastele-kandadele tõuse
*liikuge/kõndige päeva jooksul enesetunde järgi.

Pöörduge palun füsioterapeudi vastuvõtule täpsemate juhiste saamiseks. Harjutustega on oluline progresseeruda, et tagada täielik taastumine.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut