Meniski operatsioon 16.11.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Soovin teada kui kiiresti võin peale antud opi mingeid harjutusi,ujumist või jalgratast tegema hakata? Ise olen jalgpallur

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Peale meniski OP-i võib kergemaid harjutusi tegema hakata koheselt. Raskemaid asju, ujumist, jalgrattasõitu peale niitide välja võtmist. Taastusravi peab sisaldama kolme asja, kõiki asju teha vastavalt vajadusele:
1) valu ja turse vähendamine (külmaravi, valuvaigistid, kompressioon, magnetravi)
2) põlve stabiilsuse suurendamine, läbi tasakaalu harjutuste, ühel jala seismine jne.
3) reielihaste tugevdamine läbi jõuharjutuste ja üldise funktsiooni taastamine (jooksmine jne)

Priit Ailt