Kodarluu murd 26.01.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kukkusin 24, detsembril kodarluu katki 3, jaanuaril oli operatsioon,murd parandadati plaadi ja kruvidega .Kips oli peale opi 2 nädalat, siis asendati ortoosiga , mida peab kandma 2-3nädalat Küsimus on, mis harjutusi tuleks käele teha?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

See on kahjuks väga spetsiifiline küsimus ja ma ei julge selgeid soovitusi anda. Harjutused olenevad, kus piirkonnas oli murd ja miks on vaja kanda ortoosi.

Üldiselt tuleks liigutada küünarliigest, ôlga ja rannet nii palju kui võimalik ja mis on ortopeedi poolt lubatud. Enamasti, kui ortoosi enam kandma ei pea, on lubatud kõik harjutused vastavalt võimekusele.

Soovitan pöörduda füsioterapeudi poole.

Priit Ailt