Kas endogrinoloogiline probleem? 14.04.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 33 aastane naine, põen I tüübi diabeeti ( staaz 22 aastat ). Diagnoositud ka kilpnäärme alatalitlus koos diabeediga aga ravimeid ei ole võtnud aastaid, kuna näidud olnud arstide sõnul normis.
Ausalt öeldes mul polegi ühte spetsiifilist küsimust, pigem loeks ette kõik süptomid/kaebused, et kas need võivad olla põhjustatud mingist kindlast probleemist endogrinoloogia alal?
- suur kaalutõus ( viimase ~ 1,5 aastaga pea üle 20kg ) ERITI kõhu piirkonnas.
- pidev väsimus kogu päeva vältel aga magama jääda väga raske. Ka kehaline väsimus/jõuetus
- hommikuti voodist tõustes jalatallad valulikud/kanged
- suur söögiisu, koguaeg tahaks midagi süüa, isusid väga väga raske kontrollida.
- üldiselt depressiivne olek, ärevus, motivatsioonipuudus ( midagi ei taha / ei viitsi teha ), samas ka väga närviline ja sagedased vihapursked.
- viimasel ajal ( ~ 3-4 kuud ) tugev juuste väljalangemine võrreldes tavapärasega.
- suur rasvapadi turjal ( on alati natuke olnud aga nüüd ilmselt kaalutõusuga seoses väga suur )
-naha sügelemine üle keha peaaegu igapäevaselt ( löövet ei ole ).
- libiido langus

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna olete 1. tüüpi diabeetik soovitan väga nõu pidada oma endokrinoloogiga. Kaalutõus on probleem ka 1. tüüpi diabeetikute jaoks - insuliin on olemuselt anaboolne hormoon. Rasvladestus kipub tulema sageli just kõhu piirkonda ja selline rasv on ka ainevahetuslikult kõige ohtlikum. Arst annab nõu, kuidas oleks võimalik ohutult kaalu langetada.
Depressiooni episoode esineb elu jooksul enamusel 1. tüüpi diabeetikutest - see elukestev haigus koormab psüühikat. Võimalik, et vajate antidepressante, kuid tuleb ka ise endaga tööd teha, et oma emotsioone tasakaalustada. Vestelda võiks oma probleemidest ka mõne kogenud diabeediõega või kogemusnõustajaga (tean, et selliseid on ka 1. tüüpi diabeetikute hulgas). Naha sügelemine võib olla seotud diabeedi halva kompensatsiooniga, kuid tuleks kontrollida kindlasti ka kilpnäärme talitlust, maksa ja neerufunktsiooni - ka selles aitab Teid Teie endokrinoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

rinas kasvavad

olen 31 a ja minu rinnad on hakanud kasvama kas see on normaalne? nad in ka valulikud õrnalt. rase ei ole päevad toimivad regulaarselt ja tegin testi täna hommikul ja nädal tagasi.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kas saan õigesti aru, et kasutate hormoonsisaldusega plaastreid? Soovitan Teil arutada probleemi günekoloogiga, kes Teile plaastreid soovitas. Arvan, et seos on siin olemas ja tuleks mõelda, ...

Loe edasi

Kas hingamisprobleem seotud kilpnäärmega?

Kui mul on mõnikord hingamisega probleeme siis, kas võib tegu olla kilpnäärmega?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tõenäoliselt mitte.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: