TSH tase 07.04.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olin mures oma 13a. lapse lühikese kasvu pärast (141cm),endokrinoloogilised uuringud tehtud ja saadud tulemuseks,et THS 8,550 .Kolme nädala möödudes tehti uus analüüs ja see näitas THS 3,500. Seda seletati,kui labori viga.Kuna lapselt puberteet alles algamas ja kõik muud näitajad mahuvad veel normi raamesse,siis jääb ta jälgimisele 6 kuulise vahedega.Kas THS taseme määramisel ongi selline "labori viga" iseloomulik?(Mul tekkis kahtlus,kuna teise analüüsi võtmise kuupäev on konsultatsiooni otsusel ka vale,ehk on miskit segi aetud)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui uuringud tegi lasteendokrinoloog, võite arsti usaldada. Nii Tallinnas kui Tartus töötavad lasteendokrinoloogid on väga kompetentsed ja kogenud. Tõenäoliselt ei võetud Teie lapsel mitte üksnes TSH, vaid ka teisi kilpnäärme talitlust kajastavaid hormoonanalüüse, mis aitasid olukorda täpsustada. TSH on tegelikult täpne ja usaldusväärne uuring, kuid laboriviga on alati võimalik. Lisaks korratakse 6 kuu möödudes analüüse tõenäoliselt uuesti.
Kui uuringud tegi perearst või lastearst, soovitan siiski paluda saatekirja lasteendokrinoloogi juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.