Türeoglobuliini IgG üle normi 08.01.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

1. Aprill 2024
TSH 3,8mU/L (Normivahemik: 0,3-4,2 mU/L)
fT4 17,1pmol/L (Normivahemik: 12-22 pmol/L)

2. Ltyroksini tarbimine 50 mcrg
3. oktoober 2024 rasedus
4. detsember 2024 lapse kaotus

5. Detsember 2024 (analüüsid omal kulul, kuna günekoloog ütles, et rohkem analüüse peale lapse kaotuse nad ei tee).

TSH 2,34 (Normivahemik: 0,40-4,00 mIU/l)
fT4 11,3 pmol/l (Normivahemik: 9,0-19,0 pmol/l)
TPO IgG 25,1 kU/l (Normivahemik: <5,6 kU/l)

Perearst ja günekoloog ei andnud saatelehte endokrinoloogi juurde, viidates viimastele analüüsidele. Öeldi, et TSH on paranenud ning endokrinoloog ei saa aru, miks nad mind tema juurde suunasid.
Kas tõesti ei anta endokrinoloogi saatelehte nende analüüside põhjal?

6. jaanuar
Endokrinoloogi visiit (oma kulul).
Ultraheli - sõlme pole
Türeoglobuliini IgG - Üle normi 240,6 kU/l (Normivahemik: <4,1 kU/l)
Türeoglobuliin 4,19 µg/l (Normivahemik: <55 µg/l)
Kaltsitoniin 1,23 pmol/l (Normivahemik: <1,46 pmol/l)

Mida tähendavad minu viimased analüüsid ja võimalik diagnoos?
Milline raviskeem oleks soovitatav, eeldades, et soovin korduvat IVF-i kahe kuu pärast?

Järgmine endokrinoloogi vastuvõtt toimub vaid paari nädala pärast, ent see on jällegi tasuline. Kas tõesti ei ole võimalik isegi nüüd saada perearstilt saatelehte endokrinoloogi konsultatsiooniks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna juba varasemast on teada TPO IgG normist kõrgem tase, siis pole üllatav, et ka Tg IgG on normist kõrgem. Enamasti ongi mõlemate antikehade tiiter autoimmuunse türeoidiidi korral üle normi ja Tg IgG kõrge tiiter kinnitab veelkord seda, mida teame juba eelnevast - Teil on autoimmuunne türeoidiit. Kõik teised näitajad on Teil normi piires. Kui plaanite edaspidi korduvalt IVF-i, siis soovitaksin jätkuvalt võtta L-türoksiini 50 mcg päevas, et hoida TSH ideaalses vahemikus 1-2,5mIU/l. Ma siiski ei arva, et lapse kaotuse põhjuseks oleks autoimmuunne türeoidiit. Teekond IVF-ist elussünnini on alati problemaatiline ja Teie vanuses veel eriti.
Autoimmuunne türeoidiit iseenesest ei ole näidustus suunamiseks endokrinoloogi vastuvõtule. Tavaliselt jälgib türeoidiidi patsiente perearst. Kui Teil oleks autoimmuunse türeoidiidi tõttu tekkinud kilpnäärme talitlushäire - üle-või alatalitlus - oleks teine lugu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.