Natukene suurem aga healoomuline sõlm kilpnäärnmes ja vereanalüüsid 26.01.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mida pean järeldama nendest analüüsidest? Mida see näitab?
Kas midagi peab tegema või on see kõikumine okei?

MCHC
Alla normi
g/l
Normivahemik: 322 - 356 g/L

TPO IgG
Üle normi
884.8
kU/l
Normivahemik: 5.6 kU/L

Türeoglobuliini IgG
Üle normi
57.0
kU/l

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii TPO IgG kui ka Tg IgG kõrge tiiter viitavad autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele - oleks mõistlik perearstiga nõu pidada ja ära teha ka kilpnäärme hormoonanalüüsid. Nimelt on autoimmunne türeoidiit pärilik riskiseisund, mille korral võib esineda nii kilpnäärme üle- kui alatalitlust.
MCHC on kliinilise vere üks parameetreid, millel üksiknäitajana pole mingit tähendust. Kui Teil on lisaks ka aneemia (madal hemoglobiin) vms., siis annab see lisainfot võimaliku patoloogia kohta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.