Insuliini süstimispliiatsis olevasse insuliini vedelikku tekkis 3 õhumulli? Miks ja kas see võib mõjutada midagi? 11.02.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Insuliini süstimispliiatsis olevasse insuliini vedelikku tekkis 3 õhumulli? Miks ja kas see võib mõjutada midagi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska kahjuks õhumullide tekkimist napi info alusel seletada. Kui õhku eeltäidetud süstlast "välja süstida" ei õnnestu, jätke see süstal sinnapaika ja võtke lihtsalt uus. Midagi ohtlikku juhtuda ei saa, kuid insuliini doseerimine võib muutuda ebatäpseks. Igaks juhuks võiks oma diabeediõega nõu pidada ja süstimistehnika üle kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.