Insulini väärtus suur 29.03.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi avastati mul 1 tüübi diabeet. Siis oli insulini kogus veres1,3 hetkel 50, millest see võib olla tingitud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma päriselt ei saa aru, miks üldse Teil insuliini veres on mõõdetud - tavapäraselt seda diabeetikul ei tehta ja seda pole ka diabeedi diagnoosimiseks vaja. Lisaks on insuliini määramisel oluline kontekst - kas tühja kõhuga või peale sööki jne. Praegu, kui insuliini süstite, on see eriti mõttetu, kuna näitab Teie enda poolt kehasse süstitud insuliini ega ütle midagi selle kohta, kas see on piisav või hoopis liiga palju hea veresuhkru taseme kindlustamiseks. Seepärast jätan tulemuse tõlgendamise Teile selle analüüsi määranud arsti hooleks - võimalik, et on minule teadmata asjaolusid, mis sellist uuringut õigustavad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.