Radioaktiivse joodi ravi 08.02.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Elan Pärnus. Saadetud Ida Tallinna haiglasse radioaktiivse joodi ravile kilpnäärme haiguse puhul. Kas jäetakse haiglasse vôi saadetakse kohe koju? Kas tohin olla siis saatjaga ühes autos? Olen lugenud , et pean vähemalt 4 päeva hoiduma distantsist teiste inimestega. Kuidas toimida? Lugupidamisega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on healoomulise kilpnäärmehaigusega, siis saadetakse peale joodikapsli neelamist kohe koju. Sel juhul võite täiskasvanud inimestega vabalt suhelda, üksnes lastega suhtlemist võiksite piirata (Teid instrueeritakse ettevaatusabinõude suhtes kohapeal).
Kui Teil aga on kilpnäärme vähk ja saate radiojoodravi peale kilpnäärme lõikust, jäetakse Teid haiglasse ja olete mõned ravijärgsed päevad isoleerituna üksikpalatis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.