Kõrge insuliin 10.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Käisin glükoosi testi tegemas. Ja sain täna vastuse ka. Arst alles teisip ja olen shokis kõrgetest näitudest. Kas need tähendavad,et mul on diabeet?Olen väga hirmul.

Insuliin 122.9 mU/L
Glükolüüsi inhibiitoriga plasma 6.867mmol/L
C-peptiid 1044 nmol/L

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Diabeeti diagnoositakse ikka veresuhkru väärtuste alusel, üheks kriteeriumiks võib olla ka glükeeritud hemoglobiini väärtus (HbA1c), mis samuti korreleerub keskmise veresuhkru väärtusega viimase 2-3 kuu jooksul. Kõrge insuliini ja C-peptiidi väärtus viitab insuliinresistentsusele Teie organismis, mis võib olla diabeeti soodustavaks teguriks, kuid ei samastu diabeediga. Mida tähendab "glükoosi inhibiitoriga plasma", ma isegi ei tea.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.