Rasedus ja kõrge TSH 29.11.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, soovin kiiret nõuannet kuna enda raviarstil ei ole vastuvõttu. Mul toimus 12.11 IVF siirdamine ja HCG test näitas rasedust. 28.11 tegin kilpnäärme testid ja TSH näit oli 19.52, fT4 16.59, fT3 2.94, TPO IgG 127. Mul on kilpnääre eemaldatud 2 aastat tagasi ja võtan 100 mcg L-Thyroxini. Veebruaris olid näidud korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Napi info alusel on mul TSH tõusu raske kommenteerida. FT4 on korras, FT3 normist madalam.
Ainus, mida oskan soovitada on L-türoksiini annust suurendada 150mcg-le päevas ja teha 1 kuu möödudes kordusanalüüs.
Tervitades,
dr. Ambos.