Rasedus ja TPO IgG 13.03.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 17 nädalat rase ja tehti kilpnääre näitajate peale vereproov Amülaas (pankreasespetsiifiline) 19,9 , fT3 3.76, fT4 9.06 , TSH 3.72 ja TPO IgG 317.96. Võtan aastaid juba 50 mikrogrammiseid L-Thyroxini tablete. Küsimus mida see TPO IgG näitab saan aru , et see on kõvasti üle normi kas see on ohtlik lootele ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie juba aastaid kestnud kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on krooniline autoimmuunne türeoidiit. TPO-AK kõrge tiiter näitab, et see haigus Teil tõepoolest on ja rohkem ei midagi. Ma tegelikult ei saa päris hästi aru, miks Teile selline analüüs määrati, sest diagnoos on juba ammu selge, aga eks analüüsi määranud arst oskab selgitada. Pigem soovitaksin tehtud hormoonanalüüside alusel Teil raseduse ajal veidi suurendada L-türoksiini annust - 75 mcg-le päevas, et nihutada TSH ideaalsesse vahemikku 1-2,5 mIU/l. Teie seisundis ei ole tegelikult mingit muutust toimunud ja ohtu lootele pole karta vaja!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.