Tpo-igG ja rasedus 30.01.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Omal algatusel tehtud kilpnäärmepakett näitas: TSH 1,39, FT4 14,2 ,TPO IgG 168,4
Rasedus hetkel 6 nädalat.
Varemalt olen saanud diagnoosi autoimmuunne türeotiit
Siis oli ka TSH normist madalam.Sain ka väikse annuse rohu peal. Kevadel tegin analüüsid perearsti juures . Vastuseks korras. Rohkem rohtu ei tarvitanud.

Paari nädala pärast alles arstivisiit, seniks kas on pôhjust muretsemiseks? Kas see kôrge TPO môjutab kuidagi rasedust? Katkemisohtu vms?
FT3 kahjuks paketis polnud. FT3 oli kevadel korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TPO IgG kõrge tiiter kinnitab veelkord, et Teil on autoimmuunne türeoidiit (see on pärilik riskiseisund kilpnäärme talitlushäirete tekkeks). Kuna hormoonanalüüs on korras, siis Te mingit ravi ei vaja ja rasedus peaks kulgema tavapäraselt. Hormoonanalüüsi oleks mõistlik siiski kord trimestris korrata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.