Kilpnäärmes 0,7 cm kajavaesem sõlm 03.09.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba nädalaid kurgus lämmatab ja eest kael on turses. Käisin perearsti juures ja ta suunas mind kilpnäärme uuringule. Vereanalüüs oli korras ja selle põhjal midagi ei ole muutunud, aga see lämbumistunne ei lase magada ja kogu aeg on neelamisel mingi segav faktor. Ultraheliuuringu põhjal leiti 0.7 cm kajavaesem sõlm. Endokrinoloogi vastuvõtu aega ei ole veel saanud, ootan aja osas vastust. Olen väga mures.
Kas see võib lämbumistunnet põhjustada ja on ohtlik?

Uuringu info:

TEOSTATUD UURINGUD RU1006 x 1 Ultraheliuuring kaelast (kilpnäärmest) KIRJELDUS Kaelal kilpnäärme isthmus 0,3 cm. Parem sagar 1,4x2,2x4,0 cm; maht 5,8 cm3; struktuur ühtlane. Vasak sagar 1,5x1,5x4,4 cm; maht 4,5 cm3, kajavaesem sõlm 0,7 cm; muus osas struktuur ühtlane.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ultraheliuuringul on Teie kilpnääre normisuurune - maht 10,3ml (näistel norm kuni 18ml). 7mm-ne tsüstike ei saa mitte kuidagi Teil esinevaid vaevusi põhjustada ja nii väikesest sõlmest ei ole vaja ka biopsiat võtta. Kui ka vereproov oli korras, pole Teil tegelikult endokrinoloogi juurde vaja minna. 1-2 aasta möödudes oleks vaja teha kilpnäärmest uus ultraheliuuring, et näha, kas sõlmeke on suurenenud (ja siis vajadusel punkteerida) või mitte või on hoopis ära kadunud.
Lämbumistunde ja kaela turse põhjuseks ei ole kilpnääre. Perearst aitab Teil planeerida edasiseid uuringuid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.