L-Thyroxin ja vererõhu tõus 01.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas L-Thyroxin 50 võib põjustada vererõhu tõusu? Hommikul võtan selle tableti 1 koos vererohu tablettidega Atacand 32 pool tabletti ja Amlocard 5 pool tabletti ja vererõhk ei lange - 158/105. Pean uuesti tablette võtma, see ei ole ju normaalne ja enesetunne on nii paha.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiin 50 mcg on minimaalne annus, mis vererõhu tõusu küll põhjustada ei tohiks. Arutage oma probleeme raviarstiga! Tõenäoliselt vajab vererõhuhaiguse ravi tõhustamist!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.