Mu rinnad ei kasva 05.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma olen 13aastane, täpselt aasta tagasi tegin ma gaasi (tõmgasin gaasi pudelit...). Tegin healjuhul nädala või 2 ... ja mu vanemad said teada ning ma lõpetasin selle, kuid aasta ajaga pole mitte midagi muutunud, isegi 5 millimeetrid pole suuremaks läinud. Tegin seda sõbrannaga (sama vana) ning ta on täpselt samas olukorras nagu minagi... umbes sellel ajal hakkasid mul rinnad kasvama - olid hästi pisikesed, et särgi alt pole põhimõtteliselt mitte midagi näha ning mul pole mitte millimeeter tulnud puusadele ega rindale juurde peale selle tegemist... Mu klassikaaslastel on kõigil 65aa täidetud, kuigi eelmine aasta olid nad minuga sama pesulauad :( Mul on hea elu ja ei tahaks selle pärast enekat teha, aga elu lõpuni jääda pesulauani on ju ka absoluutselt välistatud. Emaga ma neist asjadest ei räägi, kuna ma tunnen piinlikust ja mul ei ole väga seda sorti ema, mitte ükski inimene ei suudaks mind ja teda nendest asjadest rääkima panna. Tõesti oleks vaja abi, kuna 7. klass, kus enamus oma süütuse on kaotanud või hakkavad kaotama, on olla pesulaud LIIG. Me ise sõbrannaga teame ka, et see on gaasist, aga kas on ühte ravimit kasvõi, mis paneks mu rinnad ära ja saaksin kanda kas NEVER EVER 65 aa-d oleksin maailma õnnelikum.. :)

Suured Tänud

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olen sõnatu! Esiteks see, et rinnad pole 13. eluaastaks oluliselt kasvanud, pole kindlasti gaasist. Arvan, et selle aasta tagasi tehtud gaasi pärast pole üldse mõtet liiga palju põdeda. Kas menstruatsioon on juba alanud? Kui jah, siis võib oletada, et väga rinnakat tüdrukut Sinust ei saagi. Kui ei, võivad rinnanäärmed veel tublisti suureneda. See, et enamus Sinu klassi tüdrukutest oleks süütuse kaotanud, ei usu ma iial - see on puhas bluff. Ja ka Sinul pole mõtet sellega kiirustada. Kui tahad ennast täiskasvanud naisena ette kujutada, siis vaata oma ema! Suure tõenäosusega saab ka Su rinnapartii olema sarnane.
Rindu kasvatavat ravimit apteekidest ei leia. Pigem võib soovitada kramplikust saleduse hoidmisest loobuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.