Kilpnäärme alatalitlus. 07.11.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Hiljuti tehti vereproov, mis näitas, et on kilpnäärme alatalitlus. Kuna olen eelnevalt võtnud 2 aastat rasedusvastaseid pille, siis arvatakse, et asi on selles. Tahan kindluse mõttes siiski küsida, kas mokatubaka tarvitamine võib samuti kilpnäärme talitlusele mõju avaldada? (olen seda kasutanud viimase kolme aasta vältel).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minuteada ei põhjusta ei beebipillid ega mokatubakas kilpnäärme alatalitlust. Alatalitluse põhjuseks on enamasti krooniline autoimmuunne türeoidiit - päriliku eelsoodumusega kilpnäärme autoimmuunne põletik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.