TSH näit raseduse ajal 03.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, võtan iga päev 100 mg L-Thyroxini ja TSH on olnud normis. 23.mai oli TSH 1,105 ning viimanti 31. juuli oli TSH 1, 73. Nüüd 26. sept. oli mul rasedustest positiivne. Viimased päevad algasid 29.08. Praegu peaks algama umbes raseduse 5 nädal. Mitmendal raseduse nädalal peaks TSH-d uuesti mõõtma, millal võib TSH kõrgeneda? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH-d võiks kontrollida kohe, kui lähete ennat rasedusega arvele võtma. Tavaliselt soovitatakse L-türoksiini annust 25 mcg võrra suurendada kohe raseduse algusest peale. Kui analüüsid on korras, soovitan teha TSH-d edaspidi 1 kord trimestris. Tõenäoliselt püsib näitaja normis kogu raseduse aja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.