Laps ja veresuhkur 13.08.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Laps (10 kuud vana),rinda enam ei võta, sööb tavatoitu.Umbes tund peale söömist võeti näpuotsast verd ja veresuhkru näit oli 6,1. Kas see on kõrge ja vajab mingit ravi? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkru näit 6,1 mmol/l peale sööki suhkurtõvele ei viita. Igaks juhuks võiks lapsel korra veresuhkrut ka tühja kõhuga kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.