Kõrge veresuhkru taandumine lapsel 25.06.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kas praktikas on ette tulnud seda, et kui lapsel kõrge veresuhkur, et ta kasvab sellest välja?
6 a tüdrukul avastati 6 kuud tagasi kõrgenenud veresuhkur, hetkel pidasime ainult dieeti, aga näitajad on kõrgenenud veelgi. Hommikune norm 4-6, nii kui ära sööb, on üle 20 ja nii püsib terve päev.
Pikkus 114 ja kaal 18, kaal on püsinud sama, aga pikkust tulnud juurde 3 cm.
Kehaline koormus madal. Sõidab natuke päeva jooksul rattaga max 2 km kokku.

Tervitades P.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minu praktikas pole diabeedist nn. väljakasvamist esinenud. Kui lapsel on peale sööki veresuhkur 20 mmol/l, on see selgelt liiga palju ja ta vajaks söögiaegadel lühitoimelist insuliini. Nii kõrgete veresuhkrute juures laps ka joob tavaliselt palju ja on sageli loid. Haiguse alguses võib hoolimata kõrgest suhkrust üldine tervislik seisund olla veel päris hea, ka kasv võib jätkuda. Iseeneslikku paranemisse uskuda minu kogemuste põhjal siiski ei saa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.