alahuule kuivamine 22.06.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Pidevalt kuivab alahuul, paari kolme päevaga tuleb nahk lahti. Oletan, et see on seotud ainevahetusega, näiteks alkoholi tarbimisel protsess ägeneb. Millise metabolismitsükli häirega võiks selline sümtoom kaasneda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska Teie vaevusi mitte ühegi endokriinhaigusega seostada. Naha ja limaskestade kuivust võib esineda suhkurtõve või kilpnäärme alatalitluse puhul, aga sel juhul on probleem üldist laadi ega piirdu alahuulega.
Võib-olla oskab nahaarst (dermatoloog) Teie probleemile lahenduse leida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.