insuliini mõju 28.10.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Paar aastat tagasi diagnoositi minul 2.astme diabeet.Algul tabletid GLIBENESE ja METFORMIIN.Siis lisandus insuliin LANTUS.Et veresuhkrut normis hoida soovitas arst suurendada vajadusel annust.Nüüd olen jõudnud juba 150 ühiku juurde kuid suhkru näit on ikka 10 piires nagu alguses.Kas tõesti olen nende ravimite suhtes resistentne?Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Glibinese GITS, metformiin ja Lantus on asjakohased ravimid, kuid olete ära unustanud dieedi ja kehakaalu langetamise. Kui suudaksite kaalus 10kg alla võtta, paraneksid veresuhkrud kindla peale ilma insuliini annust suurendamata.
Teie iseärasuseks on suur insuliinresistentsus (insuliini toime puudulikkus kudedes), mis on enamasti iseloomulik just tüsedatele inimestele. Kehakaalu langetamata on seda keeruline korrigeerida.
Soovitan veelkord nõu pidada oma raviarstiga. Kui Teid on seni ravinud perearst, võiksite pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule. Võib-olla leidub siiski võimalus veresuhkruid parandada (uued tablettravimid, insuliinravi korrigeerimine, kaalu langetamise võimalused jne.).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.