Kilpnäärme testi näidud 9a lapsel 25.04.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Millised on norm näidud proovides 9a. lapsel ? Kõige madalam ja kõige kõrgem ? Kunagi lastearst väitis et TSH võib olla kuni 10?
Tänud vastamast !

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH norm 9-aastasel lapsel on Tartu Ülikooli Kliinikumi Ühendlaboris 0,6-4,84 mU/l. See on veidi kõrgem täiskasvanute normist (0,27-4,2 mU/l), kuid mitte palju. Ka lastearstil on õigus - alla 4 kuuste laste norm on 0,72-11,0 mU/l ja alla 1 aastastel 0,73-8,35 mU/l. Kui lastearst seda kunagi ammu väitis, võis see siis ka Teie lapse kohta käia. Praeguseks on aga laps kasvanud, puberteet ukse ees ja normid peaaegu samad kui täiskasvanutel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.