Lapsel kilpnäärme näidud kõiguvad 22.03.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Laste endokrinoloogi juurde aeg veel nii kaugel, aga olen nii mures. Nimelt 3 nädalat tagasi 2-aastasel lapsel näidud:

TSH 3.3
ft4 12.7
ft4 6.75

Näidud eile ehk siis 3 nädala möödudes:

TSH 3.1
ft4 10.6
ft3 5.66

Kuna eelmisel korral ft3 normist kõrgem ja seekord hoopis ft4 normist madalam, siis mis see tähendada võib, et need nii kõiguvad?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mina oma igapäevapraktikas väikelastega ei tegele ja kindlasti tuleks Teil konsulteerida lasteendokrinoloogiga. Samas ei näe ma tehtud analüüside põhjal põhjust muretsemiseks. FT4 ja FT3 muutuvadki üsna kiiresti vastavalt organismi vajadustele ja suuri kõrvalekaldeid normist ma analüüsides ei näe.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.