Kilpnäärme näidud korras? 08.02.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Tegin hiljuti kilpnäärme testi ja tulemused on järgnevad:

TPO-Ak <28 kU/l
TSH 4.53 mIU/l
FT4 19.06 pmol/l

Probleemideks on juuste ja kulmude hõrenemine, ning samuti ka unehäired. Juuksed hakkasid aasta aega tagasi hõredamaks minema üle pea. Alguses arvasin, et see on lihtsalt nii öelda "geneetiline loterii", aga hiljuti avastasin, et ka kulmud on väheke hõredamaks läinud ning samuti öösiti ei saa rahulikult magada. Vähemalt 3 korda ärkan üles öö jooksul.

TSH tase on üle normi, aga samas tundub, et see ei viita kilpnäärme alatalitlusele? Kas peaks kilpnääret edasi uurima või võib välistada, et sellest on tingitud minu probleemid?

Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie probleemid ei ole kilpnäärmest tingitud. Kuigi TSH on minimaalselt üle normi, on FT4 korras ja ka antikehade tiiter madal. Kilpnäärme alatalitlusega tegemist ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.