menopaus ja diabeet 2 04.11.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere


Pean teid jälle tülitama. Küsimus siis selles et kas menopaus mõjutab ka veresuhkru taset. Viimased 6 kuud on tekkinud kuumahood ja naistearst ütles peale analüüse et jah oleks nüüd soovitav võtta mingeid looduslikke apteegirohtusid.Täna öösel haiglas valves olles mõõtsin veresuhkrut ja ehmatasin see oli 10,4.Söömisest oli mõõdas 4 t. Siis võtsin Metformini 1g (3 kord) ja mõõtsin 2 tundi hiljem uuesti...peaaegu sama 9,7. Tavaliselt on ikka 7-8 piires.Kuumahood on ikka sagedad nii päeval kui öösel.Kas diabeetikule oleks soovitatav mingid spets. menopausi ravimid või isegi hormoonravi.....Ei jaga jah selles valdkonnas eriti. Võtan veel Co-Reniteci hommikul ja Reniteci 10 mh õhtul.Plaanis veel ka perearstile minna aga kas on ka eravastuvõtte tasulisi kus arstil oleks rohkem aega patsiendi jaoks, ma mõtlen siin just endokr.diabeediarsti...? Üks küsimus veel. Joon väga vähe, pole üldse janu ja pissil käin harva ja tuleb vähe...kas see ka midagi loeb.Teen öövalveid haiglas...loodan et saate aega vastata...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Menopaus otseselt veresuhkrut ei mõjuta. Küll võib pikas perspektiivis veresuhkrut mõjutada menopausiga kaasnev kaalutõus. Hormoonravi näidustuseks on ikkagi eelkõige osteoporoosi vältimine ja vaevuste vähendamine, veresuhkur siin rolli ei mängi.
Metformiini toime on aeglane ja ühekordselt mõõdetud kõrge veresuhkru langetamiseks seda küll mõtet võtta ei ole. Metformiini mõju ilmneb 2-4 nädalat peale järjepidevat kasutamist.
Veresuhkru tõus paneb patsienti tavaliselt pigem rohkem jooma, sest glükosuuria korral uriini kogus suureneb, lisaks soodustab vedeliku tarbimist sageli vaevusena esinev suukuivus. Miks Teie vähe vedelikku tarbite, on mul raske arvata.
Endokrinoloogi eravastuvõtte on Tallinnas ja Tartus paljudes erakliinikutes, seal ei nõuta ka saatekirja ja järjekord on lühike - 1-2 nädalat.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Madal TSH (0,067) ja kõrge Türeotropiini retseptori IgG (3,41)

Tere.
Paari kuu jooksul olen vahelduva eduga öösiti kohutavalt higistanud. Menopaus on üle elatud.
Terviseprobleemidest - pisut kõrgenenud vererõhk (tarvitan Amlocardi 1 tbl päevas) ja rütmihäired ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tegemist on autoimmuunse kilpnäärmehaigusega ja sellest tingitud mõõduka hüpertüreoosiga. Vajate lisauuringuid ja võib-olla ka ravi.
Tervitades,
...

Loe edasi

Lapse saamine diabeetikul

Kas diabeet võib olla segav tegur, kui 49a. mees soovib saada last?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui diabeet on halvas kompensatsioonis ja tüsistunud, siis võib. Selles vanuses võib juba ka lihtsalt vanus või teised kroonilised haigused probleemiks osutuda. Selgust aitab saada spermaanalüüs.
Loe edasi

Diabeet?

Tere, tahtsin teada, kas see võib olla diabeet, kui ma olen hakanud viimasel ajal palju vett jooma, mul on palav kogu aeg, kui keegi tuleb mu tuppa ja ütleb, et siin on nii külm, siis minul on väga palav ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Pigem mitte. Aga milleks mõistatada, veresuhkru kontroll perearsti juures võtab aega 30 sekundit! See, et vanaema on diabeetik, suurendab Sinu diabeediriski vanemas eas, mitte veel praegu.
Loe edasi

Beebipillid ja diabeet

Tere.
Olen diabeetik ning tahaksin teada, kas rasestumisvastased pillid mõjutavad kuidagi diabeeti?

Aitäh.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ei mõjuta. 1. tüüpi suhkruhaiged võivad neid kasutada samadel alustel tervetega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

diabeet ja pearinglus

Tere!
Mul on diagnoositud suhkruainevahetuse häire (mitte veel suhkruhaigus), mis tekkis raske kõhunäärmepõletiku järgselt peale tüsistustega kulgenud sapikivioperatsiooni 2,5 aastat tagasi.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Selguse saamiseks oleks vaja Teil esinevate nõrkushoogude ajal veresuhkrut mõõta. Veresuhkru kõrgenemine siiski selliselt avalduda ei tohiks. Seedetraktist põhjustatud võivad need vaevused ...

Loe edasi

diabeet

tahaks teada kas diabeet ikka vöib käia tavas lasteaias ja ka koolis.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kõik suhkurtõbe põdevad lapsed käivad tavalasteaias ja tavakoolis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

diabeet

Kas diabeet ja kõrvade sügelemine on seotud ?Veresuhkur on kontrolli all tablettidega, kuid aeg-ajalt kõrvad sügelevad, siis aitab vesinikulahus .

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Nahasügelust esineb mõnedel 2. tüüpi suhkruhaigetel eelkõige haiguse algul või halva kompensatsiooni puhul. Nahk võib sügeleda ka kõrvalestal või isegi välises kuulmekäigus. Kui suhkurtõbi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: