diabeet ja pearinglus 09.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on diagnoositud suhkruainevahetuse häire (mitte veel suhkruhaigus), mis tekkis raske kõhunäärmepõletiku järgselt peale tüsistustega kulgenud sapikivioperatsiooni 2,5 aastat tagasi.
Viimase aasta jooksul esinevad mul aegajalt lühiajalised kuumushood (olen 57 aastne ja menopaus on kestnud 7 aastat) ja aegajalt esineb järsku tekkivaid nõrkushooge koos pearingluse, kerge iivelduse ja higistamisega. Pearinglus ja iiveldus võivad tekkida vahel järsku ka siis, kui lamades asendit muudan. Tugevat janu, suukuivust ja väsimust ei esine. Olen sale, kuna pean dieeti (söön lahjat toitu, väldin magusat), liigun palju. Sooviksin teada, kas need tervisehäired on tingitud veresuhkru kõikumistest, või võivad siin olla põhjuseks ka kaelalülid (tõenäoliselt osteokondroos), sest pearinglust on esinenud mõnikord ka nooremas eas.
Mare

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selguse saamiseks oleks vaja Teil esinevate nõrkushoogude ajal veresuhkrut mõõta. Veresuhkru kõrgenemine siiski selliselt avalduda ei tohiks. Seedetraktist põhjustatud võivad need vaevused aga olla küll. Alustage perearsti juurest, kes teeb esmased uuringud ja suunab vajadusel mao-soolearstile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Lapse saamine diabeetikul

Kas diabeet võib olla segav tegur, kui 49a. mees soovib saada last?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui diabeet on halvas kompensatsioonis ja tüsistunud, siis võib. Selles vanuses võib juba ka lihtsalt vanus või teised kroonilised haigused probleemiks osutuda. Selgust aitab saada spermaanalüüs.
Loe edasi

Diabeet?

Tere, tahtsin teada, kas see võib olla diabeet, kui ma olen hakanud viimasel ajal palju vett jooma, mul on palav kogu aeg, kui keegi tuleb mu tuppa ja ütleb, et siin on nii külm, siis minul on väga palav ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Pigem mitte. Aga milleks mõistatada, veresuhkru kontroll perearsti juures võtab aega 30 sekundit! See, et vanaema on diabeetik, suurendab Sinu diabeediriski vanemas eas, mitte veel praegu.
Loe edasi

Beebipillid ja diabeet

Tere.
Olen diabeetik ning tahaksin teada, kas rasestumisvastased pillid mõjutavad kuidagi diabeeti?

Aitäh.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ei mõjuta. 1. tüüpi suhkruhaiged võivad neid kasutada samadel alustel tervetega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

GTT järgne halb enesetunne / Diabeet

Tere!
Korralise tervisekontrolli käigus avastati kõrge veresuhkru näit: glükoos paastuveres 7,3 ja glükohemoglobiin 6,5%. Varasemad näitajad on alati normis olnud. Perearstikeskuses tehti 5 päeva ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Glükoositestist selline enesetunde muutus küll tingitud ei ole. Tegelikult reageeris Teie kõhunääre glükoosikoormusele päris tublilt - 2t peale koormust oli veresuhkur madalam, kui tühja kõhuga. ...

Loe edasi

diabeet

tahaks teada kas diabeet ikka vöib käia tavas lasteaias ja ka koolis.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kõik suhkurtõbe põdevad lapsed käivad tavalasteaias ja tavakoolis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

diabeet

Kas diabeet ja kõrvade sügelemine on seotud ?Veresuhkur on kontrolli all tablettidega, kuid aeg-ajalt kõrvad sügelevad, siis aitab vesinikulahus .

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Nahasügelust esineb mõnedel 2. tüüpi suhkruhaigetel eelkõige haiguse algul või halva kompensatsiooni puhul. Nahk võib sügeleda ka kõrvalestal või isegi välises kuulmekäigus. Kui suhkurtõbi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: