Kilpnäärme proovid 02.08.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
3 aastat tagasi avastati minu kilpnäärmes 2 tsüsti, nüüd käin igal aastal kontrollis, arst vaatab ultraheliga neid tsüste ja tõmbab nõelaga tühjaks, õnneks pole vähki avastatud. Mõni päev tagasi tehti S-TSH uuring. Tulemus - 1,10. Kas see on hea näit?
Tehti ka S-anti TPO, mille tulemus on - 79, 25. See vist väga halb ja mida sellest näidust võib välja lugeda? Mis need antikehad on? Mis uuringuid tuleks veel teha, et teada saada, mis mul viga on?
Igaks juhuks ütlen, et mul on madalam vererõhk, viimane mõõt oli 64 ja 116. Mõnikord veel madalam ja siis ei saada ka veenist hästi verd kätte, kun apole survet. On ka rütmihäired, peamiselt SVES-id ja mõni VES ka, lisaks kodade virvendus suurtel koormustel. Ja olen ka suur külmakartja, kui teised inimesed käivad õhemalt riides, siis minul peab midagi ümber olema. Jalad on sageli külmad ka suvel. Ja kuumahoogusid tuleb ka ette, vahel päeval paar korda ja vahel pole mitu päeva ei mingit hoogu.
Aga kõige rohkem teeb muret siiski antud hetkel see antikehade suur hulk. Olen mures.
Tänan juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 1,1 mIU/l on täiesti normi piires ja seega on kilpnäärme talitlus korras. Madal vererõhk, külmakartus, rütmihäired ei ole kuidagi kilpnäärmega seotud.
TPO antikehade tiiter 79,25 on mõõdukalt tõusnud ja võib viidata kilpnäärme autoimmuunsele põletikule. Tegemist on päriliku immuunsüsteemi iseärasusega ja suure tõenäosusega on see saatnud Teid puberteedist peale. Ravi vajab see ainult juhul, kui tekib kilpnäärme talitlushäire - üle-või alatalitlus -, mida Teil tekkinud ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.