Küsimus 22.11.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas selliste kilpnäärme proovide vastustega saaks seostada südamepekslemist? Kui proovid on korras, aga kilpnääre veidi suurenenud (sellele viitas augusti kuus perearst, ise aru ei ole saanud) siis mis selle põhjusteks tavaliselt on? Kas peaksin kilpnäärme ultraheli perearstilt küsima?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme analüüsid on täiesti korras ja südamepekslemist ei saa kilpnääre Teile kuidagi põhjustada.
Kui perearst katsudes arvab, et kilpnääre on suurenenud, oleks ultraheliuuringule saatmine iseenesestmõistetav käsitlus. Tehtud analüüside alusel suurenemise põhjus ei selgu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.