Hingamine ja kehakaal peale kilpnäärme oppi 29.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul oli kilpnäärme ületalitlus ja need inimesed peaks kaalust alla võtma. Mina võtsin 15 kilo juurde. See kilpnääre ei allunud ravile ja otsustati ära opereerida, peale oppi oli raske hingata, olevat kahjustatud vasakut häälepaela (mu hääl vahetab tooni, kunas ise tahab) ja muidugi peale oppi kohe jällegi hakkasid kilod tõusma. Sa võid närida ka kas või ainult porgandeid aga kaal tõuseb. Kästakse kaalust alla võtta, teed trenni, hingest kinni, hakkan vilisedes hingama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui lõikuse tagajärjel on tekkinud häälepaela parees, võib see tõepoolest põhjustada hingamistakistust ja piirata sellega füüsilist võimekust. Seega peatähelepanu dieedile!
Kui L-türoksiini annus on adekvaatne, on hormoonid korras ja ära lõigatud kilpnääre enam kaalutõusu põhjustada ei saa. Seega suureneb kaal teistel põhjustel, milles tulebki selgusele jõuda ja need võimalusel kõrvaldada. Ühtegi head ravimit kehakaalu langetamiseks pole olemas. Äärmuslikel juhtudel (KMI üle 35) aitab bariaalriline (maovähendus-) lõikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.