Östrogeen 02.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Oskate ehk teie mind aidata. Läbisin emakakaela düsaplaasia ja mind opereeriti septembri kuus. Arsti vaatluste põhjal olen kenasti taastnud ja küik korras. Kui Enne oppi olid mul veel päevad ja nüüd pole olnud neid tänase päevani? Arst ütles et kui uueks aastaks pole päevad hakanud siis peaksin hakkama hormooni süstima.. kuid tahaks asjale enne selgust saada. Emakas tekkivad valud on ka üsna tihedad, vahekord vahel valus ja esineb kuivust. Kas oskate soovitada kuidas ma seda östrogeeni taset saaksin ise tõsta??

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Esmalt tuleb teha rasedustest hommikusest uriinist. Kui rasedustest on negatiivne, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega, mida saab ravida olenevalt otsusest, kas soovite hoiduda või soovite sünnitada.
Kaasajal ei ole vajalik ravimeid süstida, enamik on saadaval suukaudse ravimvormina.
Kuigi tugev stress võib olla menstruatsioonitsükli häirete põhjustajaks, siis pole veel kuulnud, et peale konisatsiooni oleks nii kellegagi juhtunud.
Milline on teie kehakaal ja KMI? Esmalt tuleb kaal hoida korras. Normaalne söömine on kõige alus, professor Mihkel Zilmer on kirjutanud ka sellise pealkirjaga raamatu.
Rasvlahustuvad vitamiinid on vajalikud, mida leidubki vastavates toiduainetes.
Tupekuivuse vastu noortel on abi apteegi libestid.
Probleem vajaks süvenemist, alati võite broneerida aja vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee